KIM JESTEŚMY

Biuro 1RS gromadzi architektów i urbanistów, których łączy wspólna potrzeba używania projektowania jako narzędzia, do wprowadzania pozytywnych przemian na świecie.

W centrum naszych działań jest zawsze człowiek i jego dobrostan. Tworzymy przestrzenie, w których za pomocą intuicyjnych rozwiązań, środków artystycznych oraz dostosowaniu do indywidualnych potrzeb, pomagamy w codziennym funkcjonowaniu użytkowników. Naszym celem jest wywoływanie pozytywnych emocji, dostarczanie radości, spokoju i motywacji za pośrednictwem naszych projektów.

Wierzymy, że empatia jest główną umiejętnością projektanta i tylko wykazując się zrozumieniem możemy tworzyć lepsze miasta.

Nie zapominamy w tym wszystkim o samych twórcach. Troszczymy się o siebie, stale się rozwijamy i inspirujemy, dzięki czemu jesteśmy lepszymi partnerami do współpracy. Dzięki doświadczeniu i sprawnej organizacji procesów, tworzymy jakościowe rozwiązania w przewidywalnych terminach, jednocześnie mogąc czerpać radość z pracy.

ZAKRES NASZYCH USŁUG

Specjalizujemy się w budynkach mieszkalnych, hotelowych oraz użyteczności publicznej. Mamy także duże doświadczenie przy obiektach zabytkowych oraz w strefie ścisłego śródmieścia. Działamy na zasadzie synergii, dobrze znając swoje mocne strony i  uzupełniając je dzięki stałej współpracy z innymi biurami projektowymi. Działając z nami, możesz liczyć na zespół dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb.
Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu oraz stałej współpracy z projektantami branżowymi możemy zaproponować pełen zakres usług, między innymi:

 • analizy chłonności
 • analizy oraz badania architektoniczne i urbanistyczne
 • programy funkcjonalno-użytkowe
 • projekty koncepcyjne
 • wielobranżowe projekty budowlane do uzyskania Pozwolenia na Budowę
 • wielobranżowe projekty wykonawcze
 • kosztorysy i przedmiary inwestorskie
 • nadzór autorski

TECHNOLOGIA

Od samego początku postanowiliśmy nie zamykać się w jednym mieście, ani nawet kraju. Nasze projekty tworzymy i realizujemy na całym świecie i staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości działania na tak szerokim rynku. Daleko nam do biura zamkniętego w czterech ścianach, a w większości pracujemy zdalnie. Jeżeli chcesz porozmawiać o swojej inwestycji nie martw się, możesz się z nami umówić na kawę zarówno w Poznaniu jak i Wrocławiu, Warszawie oraz Londynie. Z chęcią umówimy się także na spotkanie online.

Wykorzystujemy współczesne możliwości i technologie by nie tylko gwarantować precyzyjne i terminowe wykonanie projektów, ale także zapewnić dobre warunki dla naszych pracowników. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania BIM (Archicad) oraz zapewnieniu wysokiej jakości sprzętu komputerowego wszystko odbywa się szybciej, a zaoszczędzony czas nasi architekci mogą wykorzystać na pracę kreatywną oraz na odpoczynek.

Z nami możesz liczyć także na ta:

 • tworzenie inwentaryzacji 3d na podstawie skanowania LIDAR
 • wykonanie profesjonalnych zdjęć i filmów z drona
 • tworzenie trójwymiarowych makiet za pomocą drukarki 3D
 • prezentacje budynków i przestrzeni za pomocą technologii VR
 • wizualizacje fotorealistyczne, także z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji

NASZ POCZĄTEK

Inga Rolek jest architektką, urbanistką i badaczką architektury.
W 2013 roku ukończyła studia na Politechnice Poznańskiej. Jest autorką kilkunastu artykułów i wystąpień konferencyjnych skupiających się na relacji człowieka i architektury. Przez 5 lat wraz z SARP Poznań koordynowała międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood, a w 2019 roku była główną konsultantką Archipogotowia dla Fundacji na Dużą Skalę.
Od 2018 roku jako Główna Architektka biura DEMIURG zarządzała kilkunastoosobowym zespołem projektowym. Zaprojektowała między innymi: Bibliotekę Uniwersytecką w Białymstoku, Halę sportową przy VII LO w Warszawie i ekologiczny kompleks na Indonezyjskich wyspach Anambas. W 2023 roku zrezygnowała ze swojej funkcji i założyła biuro autorskie 1RS, by móc w pełni skupić się na projektowaniu empatycznym i feministycznym.